Příjezd do věznice

V sobotu přijel do věznice Alcatraz autobus plný dětí následovaný eskortou vládních činitelů a vězeňských bacharů. Děti byly spostány za neplnění půvinnosti školní docházky, odvšiveny, vyfotografovány a zamčeny do cel. Všechny jejich věci, které si přivezly z domova, jim byly odebrány a uzamčeny ve skladišti. Do cel si s sebou mohly vzít pouze 10 věcí, z čehož spacák, hrníček na pití a lžíce byly pro všechny povinné.

Ukázalo se, že přebírání potřebných a nutných věcí zabralo déle, než se původně očekávalo, ale na druhou stranu byly zase přebrány všechny kraviny a blbosti, které si děti z domova zabalily. Jejcennějším kusem oblečení se ukázaly být boty, dlouhé kalhoty, mikina, poštář a ponožky. Velikým překvapením pro ostrahu pak byla například fotka Leonarda DiCapria, se kterou se jedna vězeňkyně odmítala rozloučit a obětovala místo ní i kalhoty a boty,. nebo zrcátko a hřeben, bez kterého se nedokázalo několik holek obejít. Nicméně se slavným pravidlem: " Co nemám - nepotřebuji" dokázaly děti přežít více jak 2 dny.

Při každém úspěchu ve hrách, nebo za dobré chování, si mohly děti každý večer vyzvednout ve skladišti několik svých usmolených věcí.

 pondělí, zástupce ředitele, Pájič

  

Komentáře